Make your own free website on Tripod.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


People magazine 2002 ג'ון בון ג'ובי לא יכול להרשות לעצמו לאחר להופעה. חגור במכונית הדודג' ויפר השחורה שלו, ביום חמישי אחה"צ, הוא יוצא מהמוסך של ביתו, אחוזה מרשימה הבנויה בסיגנון צרפתי, ונוסע לכיוון מרכז ניו ג'רזי. הוא מעביר להילוך גבוה, ובפחות מ 10 דקות, חונה בחניה של ביה"ס היסודי. הוא קופץ לחדר המנהל כדי לקבל תג של מבקר, אותו הוא עונד מסביב לצוואר. "אחה"צ טובים, מר בון ג'ובי" קוראת לעברו המזכירה (אפילו בג'ינס שחור, מעיל עור, מגפיים ומשקפי שמש הוא נקרא בשם המשפחה). הוא מדלג במדרגות האולם, שתי מדרגות בכל פעם, ומשחרר אנחת רווחה כשהוא מתיישב ליד אשתו דורות'יאה, שמחזיקה את בנם ג'ייקוב, בן 6 חודשים.בדיוק בזמן: האורות מתעמעמים, וסטפני רוז בת 9 בלונדינית ובעלת עיניים כחולות כמו אביה, עולה על הבמה כדי להתחיל את ההצגה השנתית של כיתות ד'. סטפני משחקת הורה שמנסה ללמד את ילדו להעריך מוסיקה קלאסית. "למרות שזה לא רוק'נרול, זה עדיין יכול למלא את נשמתך". שני ההורים מוחאים כפיים וצוחקים.
"במשך שנים רבות מדי", אומר הזמר, "הפסדתי יותר מדי הצגות כשהייתי בסיבובי הופעות, לא יכולתי להפסיד עוד אחת".
למרות שכרגע הוא מתכנן סיבוב הופעות חובק עולם לקידום
Bounce , האלבום השמיני של הלהקה, לוח הזמנים מסודר כך כדי לאפשר לו להיות בבית.
"הלהקה נהגה להיות בדרכים, ומי יודע כמה חגי מולד וחגי הודיה פספסנו" אומר אחיו- מנהל הדרכים לשעבר, מת'יו בונג'יובי, 28. "עכשיו זה- "אנחנו בבית בחגים".
אחרי קרוב ל 20 שנה בהובלת הלהקה שנושאת את שמו, בון ג'ובי, 40, ביחד עם שכנו הקרוב ברוס ספרינגסטין, ובונו מ
U2, חבר בקבוצה קטנה מתבגרת, אך עדיין זוהרת, של זמרים, שלמדו איך לצבור מעריצים במקביל לטיפוח החזית הביתית. הם יכולים להיות רוקרים, ובמקביל לנדנד תינוק חדש . בון ג'ובי, נשוי 13 שנה לדורות'יאה הרלי, אך הם יחד כבר עוד מימי התיכון בשנות ה 70' המאוחרות. יש להם עכשיו 3 ילדים, סטפני, ג'ייקוב התינוק, וג'סי בן 7, שגם משחק פוטבול.
"בעבר הייתי צוחק שהבית שלי הוא בית של זמר, הכל היה אני, אני, אני", אומר בון ג'ובי, "לא עוד, עכשיו מדובר בילדים, אני נמצא מתחת קופר ברשימה- הכלב, רועה גרמני מעורב."
"עד לא מזמן, היו בבית עוד שני ילדי אומנה, שעכשיו עברו לגור עם הסבים שלהם, אחרי שהות של חודשיים אצלנו". "עשיתי הרבה שיעורי בית", אומר בון ג'ובי שמודה שלימודים מעולם לא היו הצד החזק שלו,(את הלהקה הראשונה שלו הוא הקים בגיל 14), "דורות'יאה הכירה את הילדים דרך מערכת ביה"ס, והיא לא היתה נותנת להם ללכת לבית יתומים, או לגור בבית של זרים".
הסיבה לכך, לדברי גיסה, היא שכמו בעלה, דורות'יאה גרה בניו ג'רזי זמן רב, ומסתבר שזה כמו להיות חלק ממשפחת סופרנו, רק ללא הפשע. "בתור אחד שבא מכאן, כולם מכירים את כולם", אומר מת'יו. שגדל עם אחיו ג'ון, ואנת'וני -36, במאי וידאו, בקהילה האיטלקית הקתולית בסיירוויל. "הולכים יחד אל בור המים, הולכים אל החוף של ג'רזי, כשאתה מכאן ואתה לא שוכח את זה, זה ישמור עליך חזק, ועם רגליים על הקרקע".
"אנחנו חיים חיים נורמליים", אומרת דורות'יאה, 40. "בבקרים, ג'ון מכין ביצה מקושקשת, והילדים קמים. אחר כך אנחנו מסיעים אותם לבי"ס. בשבתות, אנחנו רובצים על הספה, אוכלים ג'אנק פוד וצופים בפוטבול".
ובכל זאת, החיים לא יכולים להיות נורמלים לגמרי, לאור עומס העבודה של אבא בשנים האחרונות. מכתיבת שירים לאלבום חדש, עם הגיטריסט והחבר משכבר הימים, ריצ'י סמבורה. דרך קידום מסע בחירות לנשיאות עבור אל גור. (הוא אדם הרבה יותר חם, בניגוד לרושם שמתקבל). מהרצאה בפני סטודנטים באוניברסיטת אוקספורד (לא פחות!) (אמרתי להם לכתוב את התוכניות שלהם בעיפרון, כי הם ישתנו), למשחק בטלוויזיה ובסרטים, ואפילו שיתוף פעולה בכתיבת תסריט (שכמעט גמור, הוא נקרא
One Wild Night סיפור לא אוטוביוגרפי, על החלפת זוגות)."אתה צריך ללמוד איך לכתוב תסריט", הוא אומר. "צריך לקרוא ספרים בנושא", אומר מת'יו. "אין 5 דקות משעממות בחייו".
בון ג'ובי נותן את כל הקרדיט לאשתו, שמנהלת את הבית עם 10 עוזרים, ומעבירה שיעורים בקראטה בסטודיו הפרטי שלה (יש לה חגורה שחורה, רמה 4). "היא בטוחה בעצמה ועצמאית". כשנשאל, אם הוא ירצה ילד רביעי, הוא צוחק "בקושי יש לי זמן לעשות ילד נוסף".
הזמנים הם באופן מפתיע מרגשים עבור בון ג'ובי, שקמה ב 1983. למרות שהיו הפסקות בעבודה בין ארבעת חברי הלהקה, שכוללות את הגיטריסט ריצ'י סמבורה, הקלידן דייויד בריאן והמתופף טיקו טורס.הצליל הקצבי האופייני של בון ג'ובי, שמשלב פופ ומטאל חזר להיות פופולרי בשנים האחרונות - דינוזאור ששרד את תקופת הגראנג' וטרנדים אחרים. "תגיד לי איפה האלבום של 'פרל ג'אם' היום", אומר בון ג'ובי. "דור חדש מצא את האופטמיזם ומצא סיבה לשייך לעצמו את השירים הללו". כשהלהקה ניגנה בפתיחת עונת הפוטבול של ה
NFL ב'טיימס סקוור', בספטמבר, 500,000 הגיעו כדי לשמוע אותם (בסדר, אז אנריקה איגלאסיאס ואיב הופיעו גם). לאחר מכן הם שבו להופיע בזמן מחצית המשחק, באצטדיון הג'יאנטס. "טסנו לשם ב 6 מסוקים, מלמעלה ראינו פקק, שמעולם לא ראינו כמותו, זה היה הרגע שזה הכה בי - אנחנו גרמנו לפקק בלתי יאמן באותו יום".
זה בהחלט שיקף בחלקו, את הרצון הטוב אותו הביע הזמר לתמיכה בנפגעי 9/11. הוא שר באירוע ההתרמה "אמריקה, הצדעה לגיבורים", כמו כן הוא הופיע בבנין מכבי האש במנהטן. "אם הכרתי איזושהיא משפחה ויכולתי לעזור לה, עשיתי זאת", אומר בון ג'ובי ששר על חוזקה של המדינה אחרי אירועי 9/11, בחלק מהשירים באלבום
Bounce.דגל ענק עדיין עוטף את דלת ביתו הקדמית.
את האהדה לבון ג'ובי אפשר לזקוף גם לצעדיו לעבר משחק, בו הוא מצליח בעזרת האפיל הרומנטי שלו.אפשר לקרוא לזה קריירה שניה, במקרה שהמוסיקה לא תצליח." לעולם לא אהפוך לאלביס שמן", הוא אומר על עתידו ברוק'נרול. " לעולם לא אגרור את שם הלהקה למצב שננגן בסכומים מבוטלים. אני אצלם סרטים, או אלמד איך לכסח את הדשא".
אחרי הכל הגוף שלו עדיין רזה ושרירי- הוא רץ כל יום, ומרים משקולות עד 5 פעמים בשבוע- השיער עדיין מלא ובלונדיני, אם כי פחות מעוצב מהתקופה בה בון ג'ובי היו בשיא כמו למשל בשנת 86 עם
Slippery When Wet. (התספורת המסחרית עוצבה ע"י אביו, ג'ון בונג'יובי, 63, מעצב שיער ונחת לשעבר).
ההתחלה היתה בסרט קטן כמו
Moonlight and Valentino בשנת 95', לאחרונה הוא הופיע בסרט בקנה מידה גדול יותר, בו הוא מככב יחד עם מת'יו מקונוהי, בסרט U-571 משנת 2000. כן הוא שיחק את החבר מול עם קליסטה פלוקהרט, בעונה האחרונה של 'אלי מקביל'. שום דבר, בלימוד משחק במשך שנתיים הכין אותו לאחת הסצינות הראשונות שלו, בה אלי הניורוטית מסניפה לו את האחוריים. "אני בטוח שהסצינה היתה יותר קשה לקליסטה מאשר לי". אבל הוא מעדיף לעשות סרטים, "אני לא רוצה לבזבז 5 שנים ולהיות קשור לאיזו סידרה".
בון גו'בי, כוכב סרטים עולה בהוליווד, צלח בהצלחה את יום ההולדת המשמעותי של גיל 40, שנחגג על ידי אשתו במסיבת תחפושות, בה האורחים התחפשו לכמרים או ליצאניות. "הוא מאוד מרוצה מהמקום בו הוא נמצא כרגע בחיים", אומרת דורות'יאה, בתו של כימאי עבור חברת לוריאל, שפעם ישבה לידו בשיעור היסטוריה(הוא העתיק את הרשימות שלה.) "היא נמצאת לצידו מאז", אומר מ'תיו, "מטיגון המבורגרים בקניון, דרך השגת חוזה הקלטות, ועד להפיכתה של להקה לאחת הגדולות בעולם, שמכירותיה מוערכות ב 93 מליון תקליטים".
דבר אחד שהיא הבחינה שהתפתח בו עם השנים, אומרת דורות'יאה, הוא "שהוא פיתח יותר חוש הומור. עכשיו כשהוא מספר בדיחה, אני אומרת "הו, אלי, מי אתה ומה עשית עם בעלי?" "בנוסף", אומר אחיו, "הוא מספיק בוגר ואחראי, ברמה שהוא לא צריך שהמוסך שלו יהיה מלא בצעצועים יקרים". "בהתחלה היה לו אופנוע, פרארי, מכוניות קלאסיות. "הוא נפטר מהם", הוא אומר, "כמה פעמים באמת, אתה יכול לנהוג בפרארי בג'רזי?"
השינוי העמוק ביותר הגיע עם הילדים. "אתה חושב שאתה מאוהב כשאתה ילד, ואתה פוגש את אשתך ואתם מתחתנים, אבל אתה יודע שאתה מאוהב, אחרי שנולד לך ילד", אומר בון ג'ובי, שהיה בחדרי הלידה בכל אחת מהלידות. " "ריחפתי, הייתי מסוחררת מאושר" אומרת דורות'יאה "אני רואה את ג'ון והוא הכי שמח כשהוא עם הילדים".
באחה"צ הזה, הילדים לא נראים לעין. המחזה של סטפני הסתיים, והיא וג'סי עדיין בבי"ס, בזמן שבון ג'ובי עורך לנו סיור בביתו המשתרע על 16 דונם, על שפת אגם. העיצוב הפנימי של הבית שגודלו 19.000 רגל רבועים, בו הוא ודורות'יאה מתגוררים מאז 1999, אינו מעוצב בעיצוב מודרני אלא בסיגנון צרפתי מהמאה ה 17. שולחנות שיש, מנורות מוזהבות, ומערכות ישיבה מבהיקות.
"הספה הזאת היא בת 230 שנה", אומר בון ג'ובי בעודו מתיישב בזהירות על הבד הישן והעדין. " לא ישבתי עליה לפני כן, וזאת מן הסתם הפעם האחרונה שאני אשב עליה".הוא מנתר כדי ללחוץ על כפתור. שטיח קיר צרפתי, מתרומם ומגלה מאחוריו חדר הקרנה בילט אין. כפתור נוסף, ומסך 18 על 10 רגל, עולה מהרצפה (ערב שישי הוא בדר"כ ערב סרטים במשפחה). האחוזה כוללת גם אולפן הקלטות, ופאב בסיגנון אנגלי, שם בשבת הוא נהנה לשחק ביליארד עם חברי ילדות, "הברמן", אומר בון ג'ובי, "הוא עבדך הנאמן".
"כ"כ הרבה תכנון השקענו בשנתיים שלקח לנו לבנות את בית החלומות שלנו," אומרת דורות'יאה. "כולם אמרו לנו 'אתם תתגרשו עד שתסיימו לבנות את הבית', אבל הסכמנו על % 99 מהדברים". "למעשה", היא מוסיפה "אנחנו מסכימים על הרבה דברים".
"דורות'יאה היא המראה של ג'ון", אומר סמבורה שמכיר את ג'ון מאז הוקמה הלהקה. "כשאתה מגיע למקום בו אתה גדול כמו שאתה, אתה זקוק לאנשים שיגידו לך את האמת. הוא יכול להסתכל בעיני אשתו ולקבל את האמת."
(לגיטריסט שגר בל"א, יש כמובן השתקפות משלו, השחקנית הת'ר לוקליר, 41, אותה הוא נשא בשנת 1994. "לשני הזוגות אין יותר מדי הזדמנויות לבלות יחד", הוא אומר, "אבל הת'ר ודורות'יאה מחבבות אחת את השניה).
דורות'יאה בהחלט לא מתעלמת מהחסרונות של לחיות עם זמר רוק שהוא סמל סקס. "היו נשים שממש טיפסו עלי כדי להגיע ללהקה", היא אומרת, אבל גם... אני לא יודעת אם זה חכם או טיפשי... לחשוב שהוא יחזור אלי בסוף היום. אז אני לא אשב ואכסוס ציפורניים, ואתן לשיער שלי להלבין בגלל זה".
בון ג'ובי, שניכר שהוא מעוצבן מהנושא, אומר שהוא יודע איך להמנע מפיתויים. "רוקנ'רול הוא עסק של עודפים, אין משהו שאני לא יכול להשיג ממנו שניים", הוא אומר כשהוא מתחמם בהגנה עצמית. " אם ארצה שתי פיצות, אני אוכל להשיג אותן, אם אני ארצה שתי נשים, אני אוכל להשיג את זה. אבל אני לא צריך שתי פיצות, ואני לא צריך שתי נשים. ובכל מקרה, זה לא עניינו של אף אחד אם אני אחליט שאני רוצה לאכול את שתי הפיצות בעצמי."
אחד מהמקרים המעטים בהם היא היתה קרובה להתפוצצות, מודה דורות'יאה, היתה כשבעלה חזר מצילומים ל'אלי מקביל' בל"א, והודיע שהוא רוצה לעבוד על המוסיקה שלו- מה שכמעט הרס את התכנון שלה ל 10 ימי חופש. "רציתי שהוא יקח הפסקה, ושיהיה עם התינוק, ושכל המשפחה תהיה יחד".אומרת דורות'יאה, שבדיוק ילדה את בנם ג'ייקוב. "בדר"כ אין לי שבירות כאלה, אבל זאת היתה אחת מהפעמים הבודדות שלא ויתרתי ואמרתי, "אני אומרת לך, אני עומדת להשתגע".
"אין ספר הדרכה לזה" אומר בון ג'ובי. "כשהבאנו את סטפני הביתה, לפני 9 שנים, היינו לבד עם הדבר הזה, ולא ידענו איך הוא פועל. איפה שמים את הבטריות, איפה תעודת האחריות? זה מה שמנסים לגלות יחד, כזוג. אתה עושה מה שאתה יכול, ואם אתה מפשל, אתה מבקש מחילה." דורות'יאה מכניסה את ג'ייקוב לחדר. בון ג'ובי נותן חיבוק לילד, וחיבוק מסביב למתני אשתו, בזמן שהכלב קופר, משתרך פנימה. "באיזה שעה אנחנו צריכים לקחת את הילדים?" הוא שואל. "בסביבות 3" היא עונה.
בעוד בון ג'ובי מלטף את הכלב הוא אומר "תראו, זה הכלב הכי עצלן והכי בר מזל שחי אי פעם"!