Make your own free website on Tripod.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


מתוך קוסמופוליטן מגזין בריטניה  2002


למה בחרתי לבלות לילות עם אשתי על פני לילות פרועיםכשהוא לא מנגן עם הלהקה, או משחק, ג'ון בון ג'ובי, 40, אומר שכל מה שהוא באמת רוצה זה לחזור הביתה לאשתו דורת'יאה ומשפחתו...

"רציתי להיות כוכב רוק'נרול מאז שאני זוכר את עצמי. בבית בו גדלתי בפרת' אמבוי, ניו ג'רזי, היתה מראה בקצה המסדרון, ומגיל 14 הייתי שר יחד התקליטים שלי מול המראה, ומדמה שאני מנגן גיטרה על מגב. בערך באותו זמן פגשתי את האישה שאיתה אתחתן בסופו של דבר.
דורת'יאה הרלי ישבה לידי בשיעורי היסטוריה בתיכון סיירביל, אני לא מניח שהיא ידעה אז למה היא נכנסת –המוסיקה לקחה אותי לסיבובי הופעות, לעיתיםל- 16 חודש ברציפות. מעריצות ניסו להכנס לחדר המלון שלי, ולא תמיד הייתי צדיק. אבל כל זה בעבר עכשיו. לא משנה מה קורה בעבודה אני תמיד אעשה את אותה הבחירה- להיות איתה.
כשפגשתי את דורות'יאה היא יצאה עם איזה בחור שאיתו הסתובבתי, אבל הוא הצטרף לחיל הים, והם נפרדו. זה מה שרוב הצעירים מהעיר שלי עשו. אני כבר החלטתי שאני הולך להיות כוכב רוק, אז נשארתי מאחור, וכך גם דורות'יאה. לא עבר הרבה זמן לפני שהתחלנו לצאת. 3 שנים חלפו, וככל שבילינו יותר זמן ביחד, כך התקרבנו יותר. אהבתי את העובדה שדורות'יאה היתה בטוחה בעצמה ועצמאית, וכמוני היא ידעה שכדי להשיג את המטרות שלה בחיים, לא יכולנו לשבת ולהחזיק ידיים כל הזמן.
דורות'יאה רצתה להיות מדריכת קראטה, ולפתוח בית ספר משלה. אז היא התחילה לעבוד קשה לקראת המטרה הזו. אני הופעתי עם להקות מקומיות, ועבדתי בעבודות מזדמנות כדי לפרנס את עצמי. אבל עדיין חיכיתי לפריצה שלי. ואז ב 1983 כשהייתי בן 21, בן דוד שלי, טוני, הציע לי עבודה בסטודיו הקלטות בניו יורק. עברתי לשם, אבל זה היה רק שעה מניו ג'רזי, אז לא הייתי רחוק מדורות'יאה.
טאטאתי את רצפת הסטודיו, ותוך כדי גם למדתי על הביזנס של תקליטים. באותה שנה הקמתי את להקת בון ג'ובי, עם חברי מבית הספר, ריצ'י סמבורה על הגיטרה, טיקו טורס על התופים, דייויד בריאן על הקלידים, והבסיסט אלק ג'ון סאץ'. בתוך חודשים הכל נהיה מטורף. חתמנו חוזה הקלטה עם 'פולגירם', ושנה אחרי זה יצא האלבום הראשון שלנו, בון ג'ובי.יצאנו מיד לסיבוב הופעות בעולם, וכמובן שדורות'יאה חסרה לי. לא היה קל לקיים את הקשר אבל אם אתה רוצה משהו באמת, אתה גורם לזה לעבוד. העובדה שיכולתי להתקשר אליה הקלה במעט את הפרידה.
במשך 6 השנים הבאות הלהקה הופיעה ברחבי הגלובוס, כשהנסיעות נמשכו לעיתים כמה חודשים רצוף. דורות'יאה לא הצטרפה אלינו הרבה לנסיעות- בדיוק כפי שאני הייתי עסוק, כך גם היא היתה עסוקה בפתיחת בית הספר שלה לקראטה. שבועות יכלו לעבור מבלי שנראה אחד את השני, וכמובן לסיבובי הופעות יש את הפיתויים שלהם. ככל שנהיינו מצליחים יותר, כך יותר מעריצים התחילו לעשות דברים משונים כדי לפגוש אותנו. היו שניסו לשלוח פרחים אל מאחורי הקלעים או הביאו פיצה למלון. תאמינו לי, יותר מפעם אחת קרה שחדרנית דפקה על הדלת, והיה קשה להגיד לא. זה קרה...אני לא צדיק, אבל זה לא משהו שאני גאה בו.
ביום למחרת, כשדיברת עם אותן בנות, באמת הבנת למה עשית את הבחירות שעשית- במקרה שלי, להיות עם דורות'יאה. היא החברה הכי טובה שלי ,ושום דבר לא יכול לנצח את זה.
למרות שהייתי בנסיעות כל אותו הזמן, נשארנו קרובים. למעשה לקראת סוף התקופה של 6 השנים של סיבובי ההופעות, באפריל 1989, דורות'יאה ואני התחתנו בלאס וגאס. באותו זמן כבר היינו יחד 9 שנים, ואני לא יכול שזה שינה משהו בהרגשה שלנו אחד כלפי השני, כיון שגם כך כבר היינו קרובים.אני חושב שהקשר האמיתי מגיע כשיש לך ילדים, וכרגע יש לנו שלושה – סטפני רוז, 9, ג'סי ג'יימס, 7 וג'ייקוב שנולד במאי שנה שעברה. מאז שהם נולדו, אני חושב שאני מצליח לאזן יותר טוב בין העבודה לבין חיי המשפחה. אני בהחלט לוקח יותר הפסקות עכשיו.
אני עדיין מפשל לפעמים. למשל באוקטובר 2001, נסעתי ללוס אנג'לס, לחמישה שבועות, לצלם את אלי מקביל, שם שיחקתי את ויקטור, מושא אהבתה של אלי. כשהגעתי הביתה, בתחילת דצמבר, היו לי רק שני ימים להיות עם דורות'יאה לפני ששוב הייתי צריך לנסוע כדי להתחיל להקליט את האלבום האחרון שלנו, באונס. זה תמיד קשה לחזור לזמן כל כך קצר, ובסוף כל ביקור, צריך לגרור אותי משם!
במקרה הזה, הלהקה התארחה אצלנו, ודורות'יאה אמרה לי "אתה כזה דביל!, בשביל מה לטרוח ולבוא הביתה?". באותו רגע הבנתי את הטעות שעשיתי. דורות'יאה תמיד שמשה קול ההגיון, וידעתי שהיא צודקת. כמו כן היא הזכירה לי עד כמה התקשורת חשובה.
על זה למעשה מדבר הסינגל האחרון שלנו
Misunderstood. כתבתי אותו בתור בקשת סליחה לדורות'יאה. למזלי היא סלחה לי, אז זה כנראה עבד.
כשאני בנסיעה בסיבוב הופעות, אני רואה אנשים חוזרים הביתה אל המשפחות שלהם, ואני גם רוצה להיות עם שלי. כל יום אני חושב עד כמה בר מזל אני שיש לי את דורו'תיאה."